Casa de Dom Inacio

 

W klinice nazywanej Casa de Dom Inácio de Loyola  (Domem Ignacego Loyoli, założyciela zakonu jezuitów), na cześć jednego z pierwszych bytów, który nawiedził Jana Od Boga,

dokonuje się zabiegów dwojakiego rodzaju: widzialnych i niewidzialnych.
- zabiegów widzialnych (fizycznych) dokonuje osobiście Jan od Boga na osobach, które skończyły 18 lat, a nie przekroczyły 52 i które zgłosiły się dobrowolnie lub zostały przez Joao osobiście wybrane.
- zabiegów niewidzialnych (energetycznych), którym poddawani są wszyscy pozostali uczestnicy sesji terapeutycznych, a dokonywanych przez byty energetyczne pojawiające się w wewnętrznych salach medytacyjnych Casa de Dom Inácio.

Centrum, czule zwane Domem, proste i wystarczające, zostało tak zaprojektowane by spełniać potrzeby przybywających. Główny hol otwarty z jednej strony prowadzi od zadaszonego przejścia, toalet oraz ogrodu różanego. To jest główny punkt leczniczy, gdzie odbywają się operacje na pacjentach, tam gdzie stoją. Delikatna melodia ogłasza wejście Jana od Boga. Porusza się on wolno, za nim podążają asystenci z chirurgicznymi narzędziami. Znieczulenie oraz sterylizacja narzędzi dokonywana jest przez Duchy, fakt, który zadziwia przybywających lekarzy. Od 35 lat nie miał miejsca ani jeden przypadek posocznicy.

Niektóre operacje skrajnie odbiegają od utartych wzorców. Przy użyciu długich szczypcy i wacika Joao operuje poprzez nos, wysoko wkręcając w zatoki. Potrafi dokonać 28 rodzajów operacji ciała  stosując te technikę. Ten okropny widok dla oglądających, Przez operowanych jest odczuwalny albo jako średnio nieprzyjemny albo znaczący dyskomfort. Jedna kobieta stwierdziła, ze odczucia miała tak dobre, ze żałuje ze Joao nie wykonał na niej jeszcze jednego zabiegu. Inny mężczyzna oświadczył, ze jego 6 złamanych kości stopy zostało wyleczonych tą technika. Podobnie nielogiczna wydaje się operacja wykonywana  metoda skrobania gałki ocznej przy pomocy kuchennego noża, procedura kompletnie niemożliwa dla innego lekarza. Skrobiąc gałkę oczną nożem kuchennym, Joao usuwa nie tylko raka oczu, ale i guzów w innych częściach ciała, w żaden sposób logicznie nie powiązanych z okiem.  Mozna bylo zobaczyc  delikatne błękitne światło emanujące z  ostrza noża. Światło to wnikało głęboko w źrenice i rozgałęziało się licznie. Ani razu nie zostało zastosowane znieczulenie ani sterylizacja podczas operacji. Nacięcia chirurgiczne nie wywoływały żadnych krwawień, zadziwiając zawsze lekarzy i uczonych

 

 

 

Do kliniki Joao Teixeiry de Faria przybywają ludzie w nadziei na wyleczenie chorób, wobec których medycyna tradycyjna jest bezsilna, jak: rak, AIDS, artretyzm, astma, zaćma, paraliż, choroby psychiczne.
W Abadianii pojawiają się także terapeuci i uzdrowiciele, którzy twierdzą, że dzięki spotkaniom z Janem od Boga otrzymali nowe moce duchowe wspomagające ich w leczeniu swoich pacjentów.